Интересный пост получился у Вас, если читать текст и подпись...

Я не хочу полемики о неэтичности обмана, тут у каждого свои правила. Хочется поговорить о правилах оформления бирки и загадочном ТУУ по камням. Писать на бирке его имеет право только тот, кто прошел обучение в Геммологическом центре или любой, кому поставщики выдали сертификат (гем. заключение)?

Чем больше пытаюсь понять эту "кухню", тем больше недоумеваю. Похоже, что законы и инструкции писались под какие-то действия, которые сделаны в итоге не были.


Это из ЗУ 637:


"...27) державний пробірний контроль за якістю виробів з дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння - перевірка відповідності виробів вимогам чинних нормативно-правових актів (державних стандартів, технічних умов, положень, правил) у частині вмісту основного дорогоцінного металу у сплаві (сплавах), з якого (яких) виготовлено вироби, наявності на виробах відбитка (відбитків) державного пробірного клейма, міжнародного або іноземного клейма погодженого зразка, іменника та їхньої відповідності встановленим вимогам і правилам, а також відповідності вставки (вставок) із дорогоцінного каміння та дорогоцінного каміння органогенного утворення, напівдорогоцінного каміння найменуванню та ваготехнічним характеристикам, зазначеним на товарному ярлику."

В Правилах розничных продаж:

"...17. Під час приймання товарів проводиться перевірка наявності маркування, яке наноситься на ювелірний виріб, товарний ярлик
або індивідуальну упаковку, групову, транспортну тару і пакувальний лист.

Товарний ярлик ювелірних виробів передбачає наявність такої інформації: { Абзац другий пункту 17 із змінами, внесеними
згідно з Постановою КМ N 440

на лицьовому боці товарного ярлика до виробу зазначається найменування або товарний знак підприємства-виробника, найменування виробу або його шифр, найменування сплаву металу та його проба, маса виробу, ціна за 1 г (для вагових виробів або ціна виробу;
на зворотному боці товарного ярлика - артикул, номер (розмір) каблучки або браслета, найменування каменю, нормативно-правовий акт, відповідно до якого виготовлено виріб, кількість та якісні характеристики каменів (колір, дефектність, маса, форма огранки).

Ювелірні вироби як вітчизняного, так і іноземного виробництва повинні мати опломбовані товарні ярлики.

.....

18. Приймання виробів з дорогоцінних металів вітчизняного виробництва здійснюється за наявності на виробах іменних відбитків (іменників) виробників та відбитків державних пробірних клейм України, іноземного виробництва - відбитків державних пробірних клейм України.

Атестація дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння у виробах вітчизняного виробництва провадиться виробником, а у разі неможливості - Державним гемологічним центром України, або уповноваженими ними на виконання цієї операції організаціями чи особами..."

Вывод из прочитанного: если украинский производитель хочет ставить натуральные камни, ему нужен свой геммолог.

Если же это импорт, должны быть вменяемые бирки и копии геммологического заключения, дабы обезопасить розницу при разборках с обществом защиты прав потребителей.